Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2017-05-22 18:18:43

Marek
Gość

Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Witam
Dzisiaj zaktualizował mi się płatnik do najnowszej wersji, jednak podczas pobierania najnowszej metryki 104, Kasperski Antivirus znalazł niby wirusa i podczas aktualizacji usunął jednego dll'a. Uruchomiłem program ponownie po zdezaktywowaniu Kasperskiego i teraz przy próbie aktualizacji komponentów i słowników stoi na 0% i nic się nie dzieje. Jak wybiorę aktualizacje z dysku to po wskazaniu lokalizacji pliku xml tez stoi na 0%. Jak z tego wybrnąć?

#2 2017-05-23 19:32:03

Nowy
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Dzisiaj niestety spotkały mnie te same przykrości co większość użytkowników Płatnika - telefon od księgowej... Nie działa ratuj!

Problem polega na tym ,że Kaspersky i inne programy antywirusowe przy próbie aktualizacji komponentów wykrywa aktualizacje jako działanie niepożądane (cechy trojana) i usuwa plik SharpZipLib4.dll) po czym zaczynają się problemy...

Po 3 godzinach kombinowania zadziałał i mnie (serwer + dwa stanowiska klienckie) taki sposób :
- wyłączenie programów antywirusowych na czas działania w Płatniku (mozli dodanie wyjątków w programach antywirusowych ale u mnie w na każdym Kaspersky pokazywał inne opcje itd. - na razie odpuściłem)
- wyszukanie w na dysku C:/ pliku SharpZipLib4.dll i przekopiowanie go do głównego folderu programu Płatnik
np C:/ Pliki programów (x86) / Asseco Poland SA / Platnik /

i możecie działać smile

Oczywiści trzeba w Płatniku wskazać plik certyfikatu kwalifikowanego i sprawdzić wersje metryczek jak podają na stronie ZUSu
nie mogę podać linku bo akurat strona ZUSu się wysypała smile

#3 2017-05-23 19:35:32

Nowy
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Aha!
Jak byście nie znaleźli tego pliku, to jest on w paczce PakietAktualizacjiP2_XI_104 do pobrania ze strony ZUSu chyba...

#4 2017-05-24 15:47:28

eJan
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Jeśli problemem jest Kaspersky, to należy dodać bibliotekę SharpZipLib4.dll do wykluczeń kontroli plików:

Kaspersky -> Ustawienia -> Dodatkowe -> Zagrożenia i wykluczenia -> Zarządzaj wykluczeniami -> Dodaj:   
  C:\Program Files (x86)\Platnik\SharpZipLib4.dll   (ścieżka do pliku może być oczywiście inna)

Skasowany przez Kasperskiego plik SharpZipLib4.dll można wydobyć z metryki ver. 104, którą można pobrać tutaj:

http://www.zus.pl/firmy/program-platnik/pobierz

#5 2017-05-25 12:26:07

Gosia
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Programy antywirusowe mają zakładki z plikami w kwarantannie. Można tam poszukać "zarażonego" pliku i wydobyć oraz zaznaczyć wykluczenie. U mnie zadziałało.

#6 2017-05-25 12:26:59

PortR
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Witam

Dzisiaj doświadczyłem tego samego problemu co w/w tylko tyle że zamiast Kasperskiego używamy Avasta. Tylko że teraz nawet nie mogę zainstalować na nowo płatnika gdyż wyskakuje mi  komunikaty :

w pliku C:/Program Files(x86)/ Asseco Poland SA/Płatnik/Aktualizacja.dll wystąpił następujący błąd.

Odmowa dostępu
(0x5)

Jak sobie z tym poradzić ?

#7 2017-05-25 12:57:16

PortR
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Ok

z w/w problemem sobie poradziłem. Płatnik zainstalowany ale podczas uruchomiania wyskakuje komunikat :  Nupdater_com nie został poprawnie zainstalowany. Mam Windows 10 jak poprawnie zainstalować, dodam że reinstalka nie przyniosła efektu.

#8 2017-05-25 17:56:08

PiotrNT
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

mam podobne problemy co powyżej. Tylko przeinstalowałem płatnika i mam metryczkę 50. I teraz nie chce się pobrać żadna aktualizacja. Wychodzi błąd pobierania. Ściągnąłem metryczkę 103 ale po wybraniu aktualizacji ręcznej wychodzi błąd. Nie pokazuje się katalog to wskazania i zainstalowania. A nie ma nigdzie informacji, w którym katalogu szuka plików.
Może ktoś może coś pomóc?

#9 2017-05-26 18:14:19

rr
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

mam tak samo - avast - i nic nie pomaga. Może ktoś sobie z tym poradził?

#10 2017-05-27 19:49:28

DM
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Zmienicie antywirusa na Eset...

#11 2017-05-28 10:39:07

Nowy
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Do osób mających problem z teinstalacja Platnika -
Sprzęcie zainstalować go albo uaktualnić w włączając komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci.
Co do Avasta to niestety nawet w wersji płatnej jest "nadwrażliwy" i nie jest dobrym wyborem jako antywirus. Po za tym mocno obciąża komputer...

#12 2017-05-28 10:42:37

Nowy
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Przepraszam za powyższe błędy, pisałem z telefonu...
Miało być - reinstalacja i spróbujcie (wstawić w odpowiednie miejsca)

#13 2017-06-05 19:13:34

Sliwek
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

U mnie wyłączenie Avasta pomogło

#14 2017-07-11 11:22:54

wiki
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

gdy chcem wysłać dokumenty do zus wtedy wyświetla mi śię komunikat problem aktualizacji komponentów programu ijeszce jedno pytanie chciałam wysyłać dozus dwie firmy przy drugiej mam informacje że płatnik w zus nie jest zidentyfikowany ale druga firma istnieje już od dwóch lat i do tej pory składałam w wersji papierowej

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.035 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 579.57 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]