Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2017-04-24 09:04:45

kajtek1810
Gość

płatnik zwolnił

Witam,
baza mojego płatnika została przeniesiona z komputera stacjonarnego na serwer. przez pół roku było wszystko w porządku - działał jak "burza". w tym miesiącu coś się schrzaniło, przetwarzanie danych - wyliczanie jednej osoby zwolniło z 20/30 sekund na 2/3 minuty. zweryfikowanie zestawu to kwestia 10/15 minut. nie znam ustawień płatnika, ale też nie mogę dogadać się z informatykami, którzy nie widzą problemu. czy może ktoś miała podobny problem?? sama muszę znaleźć rozwiązanie

#2 2017-04-29 17:58:09

Andy
Gość

Odp: płatnik zwolnił

Jeżeli informatyk nie widzi problemu w fakcie, że przetwarzanie danych z pół minuty skoczyło do 2-3 minut to proponuję zmienić informatyka. Wątpię żebyś znalazła rozwiązanie bo wydaje się, że problem jest po stronie serwera więc to jednak informatycy powinni się tym zająć.

#3 2017-05-04 12:28:23

zosia
Gość

Odp: płatnik zwolnił

Czy rozwiązał Pan ten problem? Mój Płatnik tak samo chodzi jak burza lokalnie na serwerze, a gdy korzystam ze stanowiska innego roboczego, które łączy się z bazą danych na  serwerze, to można zakwitnąć.
lokalnie operacja pobierania danych rozliczeniowych do płatnika trwa 5 sek, a korzystając z serwera 3 min

#4 2017-05-08 10:02:44

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: płatnik zwolnił

Dobrze by było sprawdzić sieć lokalną - czy np. kopiowanie dużych plików z serwera jest szybkie. Poza tym jeśli baza jest w formacie Access zawsze polecam migrację na MS SQL, bardzo przyspiesza jeśli jest dużo danych.

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.033 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 562.48 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]