Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2017-01-02 19:18:29

szybki12
Gość

Nietypowy problem z podpisem

Witam wszystkich,mam nietypowy problem z Płatnikiem.nie mogę podpisać,a tym samym wysłać żadnego dokumentu. System to Windows xp 32 bit. Posiadam czytnik omnikey 6121.Sterowniki poprawnie zainstalowane.Oprogramowanie Certum pro card menager normalnie czyta kartę na czytniku.Weryfikacja certyfikatu przebiega poprawnie.Certyfikat oczywiście zainstalowany w systemie,w certyfikatach osobistych,widoczny również w programie Internet explorer.Status wysyłania w płatniku poprawny,zaktualizowane listy CRL oraz certyfikaty Zus i certum. A podczas podpisywania wyskakuje komunikat "nie można podpisać dokumentu nieprawidłowy podpis. Pin do podpisu poprawny.Mam również na tym komputerze inne oprogramowanie które korzysta z podpisu elektronicznego i na nim również nie można nic podpisać.To drugie oprogramowanie pracuje w sieci i gdy wysyłam ten sam dokument z innego stanowiska (komputera), to normalnie się podpisuje,więc wygląda to na jakiś problem związany z systemem operacyjnym.Nie pali mi się do reinstalacji całego systemu.Czy ktoś ma może jakieś sugestie co z tym jeszcze można zrobić ?.Bo sprawdziłem już wszystko co mi tylko przyszło do głowy.
1.Przeinstalowałem oprogramowanie czytnika.
2.Przeinstalowałem Certum Pro card menager.
3. usunąłem certyfikat z systemu i Płatnika i zarejestrowałem go ponownie.
4.Sprawdziłem sam certyfikat z infolinią Certum-jest poprawny

Nie reinstalowałem jeszcze Płatnika,ale to raczej zbędne skoro ten drugi program również ma problem z podpisem. Dzwoniłem również na infolinię i Pani mi powiedziała że to jest problem z niewłaściwa wersją sterownika czytnika.Reinstalowałem dwie wersję również bez powodzenia. Proszę o jakieś przynajmniej sugestie co jeszcze można zrobić oprócz reinstalacji systemu.

#2 2017-01-13 20:47:55

Piotr
Gość

Odp: Nietypowy problem z podpisem

Podobny problem miałem przy zdalnym dostępie do komputera pod xp w sieci. Mój błąd polegał na instalacji nowego sterownika, teoretycznie do właściwego czytnika i dla xp, ale praktycznie nowy sterownik był zły. Po instalacji poprzedniego podpisywanie w sieci działa.
Podejrzewam, że niestety z xp będzie coraz więcej dziwnych problemów...

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.045 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 558.13 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]