Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2016-06-10 15:30:49

slack
Gość

błąd sql przy weryfikacji

Na jednej z końcówek w kilkustanowiskowej instalacji (XP SP3) z Płatnikiem podpiętym do MSSQL 2008 R2 ostatnio przy próbie weryfikacji jakiegokolwiek zestawu zaczął pojawiać się komunikat błędu:
"Column 'WERYFIKUJWSZYSTKO' does not belong to table PARAM_WRF

Na innych komputerach w sieci (Windows10, Vista Business, Win7, takie samo XP SP3) problem nie występuje.
Na tym stanowisku nie ma jedynie problemu przy aktualizacji komponentów z sieci.
Przeinstalowałem Płatnika, zoptymalizowałem bazę i bez zmian.

Co może być powodem? Inne aplikacje korzystające s MSSQL (Comarch Optima) działają na feralnym stanowisku bez problemu. Żadne zmiany konfiguracji nie były dokonywane.

#2 2016-07-04 15:31:55

slack
Gość

Odp: błąd sql przy weryfikacji

Problem "się rozwiązał". Oczywiście wraz z kolejną aktualizacją pakietów do wersji 91, która instalowała się około godziny.

Wcześniej fachmani z COT próbowali dawać fachowe rady (w przedstawionej kolejności):
- żeby odinstalować, usunąć folder i wpisy w rejestrze i zainstalować ponownie
- żeby wyjątki w zaporze dodać
- żeby wyjątki w antywirusie
- na koniec jako środek ostateczny dostałem.... instrukcję instalacji programu i przestali odpowiadać....

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.089 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 554.17 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]