Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2016-05-07 18:39:31

PandaB
Gość

Win10 nie czyta Płatnika 10

Mam, niestety, WINDOWS 10 i przekonwerterowaną bazę ZUS na Płatnika 10. Na początku było OK, zrobiłem wszystkie rozliczenia za marzec 2016, potem się zaczęło piekło od 29.04.2016r., tzn. brak możliwości otworzenia programu Płatnik 10, bo system nie może znaleźć folderu z Płatnikiem żeby otworzyć. Po dodzwonieniu się do Asseco Polska SA dowiedziałem się, że ZUS zrezygnował z obsługi informatycznej przez twórców programu Płatnik, bo ponoć ma lepszych informatyków - tyle wiadomości z Asseco. Pomimo kilkunastu prób skontaktowania się z ZUS czy to przez czat, formularz zapytania ogólnego, kontakt z COT, dzwonieniem (zrezygnowałem, gdy miałem czekać na rozmowę z informatykiem 65 minut) - zarówno przez stronę jak i przez PUE (jestem zarejestrowanym użytkownikiem) -> wysłałem kilka wiadomości ze szczegółami opisując problem, wczoraj wysłałem zapytanie dlaczego zrobili taki numer w przeddzień terminu rozliczeń za kwiecień 2016 - dzisiaj nie mogę już nic wysłać, żadnej wiadomości zwrotnej na emilka.
Sprawą zasadniczą jest to, że na stronie ZUS do pobrania wisi Płatnik 256 MB, a ten mój system (W`10) pobiera tylko 243 MB (bez bibliotek WRF) => to samo się dzieje przy systemach XP Prof i Vista.
Próbowałem przez cmd.exe wejść do folderu Płatnika i "ręcznie" załadować bibliotekę WRF wpisując RejAsm.exe SlownikiY.dll = nic z tego W`10 i inne systemy nie widzą w ogóle folderu Płatnika 10. Jeszcze ten brak skutku doręczenia przy innej wersji Płatnika, nawet gdyby się udało wysłać do ZUS.
Zrobiłem coś jeszcze => po zrobieniu backup wykasowałem cały folder Asseco z Program Files, wszystkie skróty na pulpicie, zrestartowałem system i na "świeżo" pobrałem raz jeszcze Płatnika ze strony PUE ZUS, potem znowu zrestartowałem system, zalogowałem się jako administrator (wszelkie operacje z ZUS tak się loguję i uruchamiam) i ... kicha! To samo - system nie widzi Płatnika10.
Proszę o pilną pomoc

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.022 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 548.13 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]