Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2016-03-23 14:00:46

Rafal
Gość

Łączenie 2 baz danych dla tego samego płatnika

Witam,

Widziałem podobny temat na forum, ale odpowiedź mnie nie usatysfakcjonowała.
Firma zmieniła biuro rachunkowe na nasze. Niestety poprzednio biuro robi same problemy i nie chcieli wydać bazy płatnika. W związku z tym zmuszony byłem utworzyć płatnika na piechotę i mam tam tylko dokumenty bieżące z tego roku.
Wystąpiliśmy do ZUS o dokumentację rozliczeniową i ta dokumentacja w końcu do nas dotarła.
Teraz pytanie - czy da się przesłaną bazę od ZUS podpiąć pod już istniejącą? W sensie takim, żeby uzupełnił dokumenty wcześniejsze niż z 2016 i żeby wszystko było widoczne w jednej bazie.
Na dokładkę dodam, że nasza baza jest sql, natomiast od zusu dostałem mdb.
Jako alternatywę zrobię po prostu dodatkowego płatnika i w razie korekt będę pracował na 2 bazach, ale w miarę możliwości wolałbym to scalić w 1.

pozdrawiam,
Rafał

#2 2016-03-29 13:02:01

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: Łączenie 2 baz danych dla tego samego płatnika

Połączenie do 1 bazy, jako dwóch Płatników można zrobić z interfejsu programu. Rzeczywiście, gorzej jest ze scaleniem w 1. Trzeba zmienić wszystkie identyfikatory Płatnika w bazie danych, jest tego sporo i łatwo coś namieszać, ogólnie praca programisty.  Ogólnie odradzamy, ale jak jest bardzo potzrebne to robiliśmy nawet dla bardzo dużych baz danych smile

Offline

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.014 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 515.35 kB (Maksimum: 527.25 kB) ]