Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2016-03-14 13:24:32

EMIL
Gość

WYREJESTROWANIE ZWUA

MAM PROBLEM Z WYREJESTROWANIEM OSOBY KTÓRA ZAKOŃCZYŁA DZIAŁALNOŚĆ. W DRUKU ZWUA POJAWIA SIĘ BŁĄD 69002602  w danych ZUS podane zgłoszenie do ubezpieczenia jest już wyrejestrowane bądź brak zgłoszenia z podanym kodem tytułu.  OSOBA TA NORMALNIE PRACUJE NA ETACIE I MIAŁA DZIAŁALNOŚC PRZEZ PÓŁ ROKU. ZAMKNĘŁA DZIAŁALNOŚC I NIE MGE JEJ WYREJESTROWAC ZE ZDROWOTNEGO - BO TYLKO TAKIE PŁACIŁA Z DZIAŁALNOŚCI. A MOŻE JUZ JEST AUTOMATYCZNIE WYREJETROWANE PRZY SKŁADANIU CEIDG O ZAKOŃCZENIU DZIAŁALNOŚCI? PROSZE O ODP

#2 2016-03-14 19:21:19

as
Gość

Odp: WYREJESTROWANIE ZWUA

Tak, jest możliwość że w takiej sytuacji wyrejestrowanie mogło zostać wykonane przez zus. Wejdź do kartoteki ubezpieczonego:  ubezpieczeni - rejestr ubezpieczonych i w zakładce zgłoszenia do ubezpieczeń sprawdź dane na temat zgłoszeń i wyrejestrowań tego ubezpieczonego. Jeżeli wszystko zgadza się ze stanem faktycznym nic już robić nie musisz.

#3 2023-08-23 14:37:28

nowa kadrowa
Gość
LinuxChrome 115.0

Odp: WYREJESTROWANIE ZWUA

Dzień dobry mam ?
Czy jest konieczność wyrejestrowania pracownika, który przeszedł na emeryturę ( otrzymał decyzję)?
W platniku nie mam deklaracji ZUS ZWUA, w kartotece historycznej pracownika widzę datę ustania tytułu ubezpieczenia (dzień po ustaniu stosunku pracy), i nie mogę bo wyrejestrować. Kod błędu poniżej...
Czy nie jest tak że datę wyrejestrowania wprowadzono w ZUS przy wydawaniu decyzji o przyznaniu emerytury...?
69002602

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.017 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 554.01 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]