Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2015-09-10 12:08:10

TomCen
Gość

Zawieszenie Płatnika 10 podczas aktualizacji - możliwe rozwiązanie

Witam, świeży tu jestem ale sądzę że może to komuś pomóc, albo zwrócić uwagę we właściwym kierunku. Od ok 3 tygodni użytkuję WIN 10 a na nim Platnik 10.1.01.
I od początku miałem problem z
- zawieszaniem programu przy próbie aktualizacji
- zawieszaniem albo niemożnością połączenia

Infolinia sugerowała że moje problemy wynikają np z niewłaściwej wersji Microsoft.NET - ale ponieważ w WIN 10 jest najnowsza wersja .NET 4,6 i zwykły uzytkownik nie moze jej wyłączyć, zacząłem "grzebać "
Znalazłem, że:
- Płatnik podczas pracy wysyła żądania do pliku CSC.EXE będącego częścią .NET i ten plik wysyła dane dalej. Czeka ileś tam sekund i jeśli nie dotanie odpowiedzi to Płatnik się "odwiesza" i pisze na czerwono że jest problem z Microsoft.NET v 2.05 itd...
- nie będąc informatykiem poczytałem na kilku stronach (Tech Net, forum microsoftu że takie numery lubić program Visual Studio, który jest cześcią składową Microsoft.NET - tzn że program wykonuje jakąś funkcję, która właściwie powinien wykonywać inny program (nie mam pojęcia jaką)
- zbiża się 15-ty więc jestem już nerwowy bo mam kilkadziesiąt wysyłek przed sobą, i postanowiłem zagrac vabank
- uruchomiłem regedit
- wpisałem CTRL+F i szukaj CSC.EXE
- po minucie w rejestrze Windowsa znalazłem powiązanie programu visual studio i pliku csc.exe , czyli mój komputer miał na sztywno powiązanie wykonywanie tego programu przez visual studio.
- zaryzykowałem bo na komputerze oprócz płatnika nic ważnego i usunąłem te wpisy
- po odpaleniu Platnika - pobieranie aktualizacji ZADZIAŁAŁO. Widzę że Płatnik ściągnąl też nową wersję pliku P2.EXE, kazał mi dwukrotnie zrestartować aplikację i na razie działa bez zarzutu.....
Nie jestem informatykiem, ale  pracuję na tym programie (płatnik) od samego początku i jeśli tak dalej pójdzie to niedługo sam go chyba napiszę....)

#2 2015-11-03 01:20:53

Luk
Gość

Odp: Zawieszenie Płatnika 10 podczas aktualizacji - możliwe rozwiązanie

U mnie ten sam problem - niestety nie mam takiej wartości w rejestrze.
csc.exe występuje jedynie w
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Diagnostics\Performance\Resolvers\SystemBinariesList

Jeżeli ktoś zna rozwiązanie byłbym wdzięczny.
Ps Mam nadzieje, że kiedyś developerzy płatnika zrobią jak należy.

#3 2016-03-18 12:42:59

ZuS
Gość

Odp: Zawieszenie Płatnika 10 podczas aktualizacji - możliwe rozwiązanie

Na czystej instalacji Windows 10 64 ten sam problem zawieszania.
Czy udało się komuś rozwiązać problem?

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.006 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 519.51 kB (Maksimum: 527.63 kB) ]