Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2015-05-27 18:16:03

marcin_biuro
Gość

jaka Nazwa Serwera przy instalacji programu na Windows Serwer

Mam program Płatnika na Windows XP (jest to ver. SQL). Tu jest baza i z tej bazy korzysta dodatkowo 5 komputerów. chciałem teraz przenieść bazę płatnika na nowy komputer. To typowy serwer (Fujitsu)
z systemem też serwerowym (Windows Serwer 2012). czytałem sporo poradników, włącznie z filmami na YT jak to zrobić jednak nie radzę sobie.
Postanowiłem więc na tym serwerze zainstalować nowego płatnika z nowa bazą o tej samej nazwie co z poprzedniego komputera i później tylko podmienić bazy. ale utknąłem podczas instalacji, w pewnym momencie instalator pyta się o NAZWĘ SERWERA - jaka tam ścieżkę wpisać?

#2 2015-05-27 23:29:36

Andy
Gość

Odp: jaka Nazwa Serwera przy instalacji programu na Windows Serwer

W taki sposób nie podmienisz bazy z kilku powodów. Po za tym ważne jest jakie to serwery SQL (na starym serwerze pewnie 2005 a na nowym 2008/2012 - być może wersje 64 bitowe co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Nazwa serwera to po prostu nazwa serwera - wpisujesz pełną nazwę komputera z nazwą instancji serwera SQL.

#3 2015-05-29 10:13:13

marcin_biuro
Gość

Odp: jaka Nazwa Serwera przy instalacji programu na Windows Serwer

Nazwę serwera już znalazłem. Jest tak jak piszesz. Serwer ma Windowsa 64 bity a klienckie komputery XP i W7 32 bity. SQL to ver 2008. Wyłączyłem firewalla i i tak mam odmowę dostępu sad

Generalnie przenosiny baz wiele razy robiłem ale na XP i W7 - na win Serwer 2012 nigdy

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.010 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 515.52 kB (Maksimum: 527.64 kB) ]