Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2015-01-08 15:34:16

Anka
Gość

Problem z kluczem kwalifikowanym certum na zdalnym pulpicie!

Proszę o wsparcie, pomoc - bo chyba już wykorzystałam wszystkie możliwe opcje.

Podczas próby rejestrowania certyfikatu przez zdalny pulpit wyświetla się komunikat:
" Jeden lub więcej certyfikatów z łańcucha certyfikatów zostało unieważnionych. Nie udało się pobrać pełnego łańcucha certyfikatów." Dodam że mam klucz z Certum i kolega ma wyrobiony w tym samym czasie co ja i jego udało mi się bez problemu zarejestrować a swój nie mogę.

Kontaktowałam się z infolinią powiedzieli, że nie wspomagają rejestracji certyfikatu, infolinia płatnika odsyła do informatyka, a Pan info. rozkłada ręce... Pan od certfikatu twierdzi że teraz klucze mają jakieś zabezpieczenia, że nie da się podpisywać Płatnika umieszczonego na zadalnym pulpicie.

Może ktoś z Was miał podobny problem.

#2 2015-01-11 12:25:10

Andy
Gość

Odp: Problem z kluczem kwalifikowanym certum na zdalnym pulpicie!

Jakie systemy? Jaki certyfikat? Skąd pochodzi komunikat o błędzie?

#3 2015-01-13 10:55:51

Anka
Gość

Odp: Problem z kluczem kwalifikowanym certum na zdalnym pulpicie!

Andy napisał/a:

Jakie systemy? Jaki certyfikat? Skąd pochodzi komunikat o błędzie?

Logujemy się do serwera RDP z udostępnioną karta inteligentna
Certyfikat Certum
Podczas próby rejestrowania certyfikatu kwalifikowanego w płatniku zainstalowanym na serwerze, dostaje komunikat.

#4 2015-01-16 00:58:41

Andy
Gość

Odp: Problem z kluczem kwalifikowanym certum na zdalnym pulpicie!

W takim razie sam certyfikat spróbujcie zainstalować logując się lokalnie.

#5 2015-01-26 11:23:56

User
Gość

Odp: Problem z kluczem kwalifikowanym certum na zdalnym pulpicie!

Witam,
miałem podobny problem,
karta krypto podpięta do komputera do którego łączyłem się przez RDP, nie dało się podpisać zestawów.
rozwiązanie: zainstalowałem UltraVNC i do samego etapu podpisu łącze się przez VNC

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.125 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 562.16 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]