Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2014-06-16 08:26:06

Jarus
Gość

Struktura bazy danych

Witam !
Przy próbie otworzenia płatnika występuje błąd "Baza danych posiada nieprawidłową strukturę. Nie udało się pobrać wersji danych" Błąd nieznany. Zaznaczam że nie było dokonywanych żadnych zmian i Płatnik z tą bazą działał bez problemów prawie 10 lat do dnia dzisiejszego.
Po odpaleniu "Płatnika" na innym komputerze z tą samą bazą działa wszystko super. Płatnik łączy się z tą bazą danych bez problemu. Gdzie tkwi błąd w tym pierszym komputerze który opisałem na poaczątku. Proszę o jakieś sugestie.

#2 2014-07-03 23:13:05

Swesow
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Witam,
mam dokładnie ten sam problem - komunikat o bazie danych posiadającej nieprawidłową strukturę... Identyczny błąd, tyle, że na nowym komputerze ze świeżym windowsem 7.
Zainstalowany płatnik otwiera się, a następnie od razu informuje o błędzie bazy (tej nowo utworzonej w trakcie instalacji). Próba otwarcia bazy już istniejącej przeniesionej z innego (działającego z płatnikiem komputera) daje podobny efekt.
Przeszłam dziś całą marszrutę z infolinią płatnika, instalowany był z milion razy... osobno komponenty WRF... raz tak, raz śmak... nic nie pomaga...
Czy ktoś ma jakieś pomysły na taki błąd?

#3 2014-07-04 07:34:02

Wojtek I.
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Cześć,
Gdzie macie bazę danych?
Podajcie lokalizację

#4 2014-07-07 20:12:52

Swesow
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Ja umieszczałam bazę w różnych miejscach: w Moich dokumentach, w nowym katalogu na dysku C, na pendrivie, w katalogu macierzystym Płatnika z ł oraz z l...

Ileś różnych miejsc umieszczenia bazy i ileś prób instalacji Płatnika... z wyłączonym antywirusem i katalogiem bez polskich znaków...

Tworzyłam też nową bazę danych podczas instalacji. Wtedy pojawia się komunikat "Utworzenie bazy danych nie powiodło się. Nieznany."

Ręce opadają, a pracować na tym g... trzeba... sad

#5 2014-07-08 06:29:29

Wojtek I.
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Jak masz taki komunikat to ja na Twoim miejscu sprawdziłbym jakie masz i czy wogóle masz MDAC i MS Jet.
Nie jest normalnym, że program nie chce utworzyć Ci nawet nowej bazy.

#6 2014-07-09 17:36:22

Swesow
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Dziękuję za podpowiedź. Szukałam MDAC w rejestrze:
na komputerze z działającym płatnikiem w rejestrze mam ścieżkę:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/DataAccess - i w tutaj FullInstallVer 6.1.7601.17514

Natomiast na komputerze z płatnikowym problemem w tej gałęzi w ogóle nie ma katalogu DataAccess...

Czy to oznacza, że mam kulawą wersję windows 7 bez MDAC?

#7 2014-07-09 17:54:57

Swesow
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Przepraszam, pomyłka - znalazłam. Dokładnie ten sam wpis FullInstallVer 6.1.7601.17514

Natomiast w katalogu SysWOW64 odnajduję plik msjet40.dll, więc chyba mam wszystko co potrzebne?

#8 2014-07-14 06:11:45

Wojtek I.
Gość

Odp: Struktura bazy danych

Sprawdź według instrukcji z linku jaką masz wersje komponentów:
http://support.microsoft.com/kb/301202/pl

#9 2016-03-24 14:07:33

lukas
Gość

Odp: Struktura bazy danych

najprawdopodobniej masz złe uprawnienia lub mapowania

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.010 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 528.52 kB (Maksimum: 529.31 kB) ]