Forum Płatników

Szukaj

#1 2014-01-14 09:58:02

Ilona
Gość

Błąd krytyczny: dokument ma niepotwierdzone dane ubezpieczonego w ZUS

Witam,

po instalacji Płatnika wersja 9, wczoraj bez większych problemów sporządziłam i wysłałam deklaracje rozliczeniowe od płatnika 1, a dziś tym samym tropem chciałam przygotować dla płatnika 2. Dokumenty pięknie wyeksportowały się z programu kadrowo - płacowego i zapisały sie w Płatniku, ale przy weryfikacji NA KAŻDEJ kartotece pracownika (nieważne czy RCA czy RSA) pojawia sie błąd krytyczny: "dokument ma niepotwierdzone dane ubezpieczonego w ZUS". Tak jakby nie widział (?) bazy ubezpieczonych, a cała baza jest łącznie z wszystkimi dokumentami "historycznymi".
POMOCY...

#2 2014-01-14 11:24:16

Ilona
Gość

Odp: Błąd krytyczny: dokument ma niepotwierdzone dane ubezpieczonego w ZUS

Administracja -> Aktualizuj komponenty programu i dane płatnika -> Pobierz aktualizację.

Pomogło, zniknęły wszystkie błędy krytyczne, udało się wysłać zestaw smile

#3 2014-01-15 08:14:14

jaku
Gość

Mam ten sam problem, proszę jeszcze raz dokładnie co mam zrobić.

#4 2014-01-15 12:36:35

sapple
Gość

"jaku" - Co robić ?
Czytać, czytać i jeszcze raz CZYTAĆ na dodatek ze zrozumieniem! Post wyżej instrukcja jak BYK!

#5 2014-01-15 16:41:42

anka
Gość

Witam,
dlaczego pomimo zaktualizowania bazy danych oraz wysłania danych i mając potwierdzenie wysłania przesyłki ( ZUS DRA, ZUS RSA, ZUS ZUA) itp. wszystkie raporty mają status niezweryfikowane ?
czy u Was jest podobnie ?

#6 2014-01-15 20:21:26

JOHANSEN
Gość

Tak ma byc na razie, płatnik na razie jest w pierwszej fazie zmian, w drugiej, gdy wejdzie "uszczelka" dopiero pewwne funkcjonalności będą dostępne.

#7 2014-01-16 21:39:30

anka
Gość

ok dzięki za info.
pomogły mi także wasze podpowiedzi z zakresu błędów krytycznych, rzeczywiście aktualizacja pomogła i błędy krytyczne zniknęły.

#8 2014-02-03 18:17:03

Wilk
Gość

błąd z liczbą ubezpieczonych. Po instalacji Płatnika z wersji 8 do 9. Nie da się wysłać błąd krytyczny. Aktualizowanie płatnika nic nie daje bo robiłem to informuje tylko że aktualne i nie dotyczy i nie dotyczy. Proszę o jakąś konstruktywną pomoc.

#9 2014-05-09 17:00:35

edyś
Gość

Po instalacji Płatnika z wersji 8 do 9 nie da się nic wysłać, wiecznie krzyczy błąd krytyczny. Aktualizowanie płatnika nic nie daje, bo robiłam to już wiele razy, informuje tylko że aktualne i nie dotyczy i nie dotyczy. Proszę o jakąś konstruktywną pomoc. Zbliża się termin wysłania deklaracji za m-c 04 br i nic nie można zrobić POMOCY!!!!!

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Czy jesteś człowiekiem?

Niestety musimy zabezpieczyć forum przed zaśmiecaniem przez roboty reklamowe.

Stopka

Forum oparte na FluxBB