Forum Płatników

Szukaj

#1 2012-04-27 18:06:59

Majkel
Gość

Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mam problem z weryfikacją nowego certyfikatu kwalfikowanego. Niby rejestruje się w płatniku bez wiekszego problemu, pobierają sie listy crl to nadal w statusie weryfikacji wstępnej mam status weryfikacji NIEPOPRAWNY. Jak naciskam pokaz szczegóły certyfikatu mam: certyfikat nie jest wiarygodny szczegóły w scieżce weryfikacji. Przeglądałem ścieżkę ale w zasadzie nic tam podejrzanego nie widzę, tylko jedna rzecz przykuła moją uwagę: brak powiązanej z certyfikatem listy CRL. Z tym, że listy jak już pisałem pobierają się bez błedu. Data na komputerze jest aktualna... Proszę o podpowiedz smile pozdrawiam Michał

#2 2012-04-28 09:34:56

zuzka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku. jakby nadal były problemu pisz smile

#3 2012-05-24 07:18:21

Od
Gość

Dzięki pomogło!

#4 2012-06-05 19:31:12

Przm
Gość

Witam, niestety u mnie problem nadal istnieje. Powyższe rozwiązanie niczego nie zmieniło. Listy CRL aktualne i zarejestrowane, status mimo to pozostaje "niepoprawny".

#5 2012-06-06 16:07:31

zuzka
Gość

wejdź w przeglądrakę IE w menu narzędzia  - opcje internetowe - zaawansowane - odznacz opcje sprawdź czy certyfikat wydawcy nie został cofniety, sprawdż czy certyfikat serwera nie został cofnięty, użyj SSL 2.0 , a zaznacz opcje uzyj SSL 3.0 i TLS 1.0.

Potem wejdź do Płatnika w menu przekaz - ustawienia przekazu elektronicznego - LISTY CRL - naciśnij oba przyciski pobierz z certyfikatu i potwierdź OK.

Kolejno pobierz :LISTY CRL.

#6 2012-09-20 15:48:47

madziq
Gość

Bardzo dziękuję za pomoc, wszystkie rady zadziałały i mogłam wysłać zestawy wink

#7 2012-11-22 19:32:58

lukas
Gość

W moim płatniku pomogło dopiero usunięcie poprzedniego certyfikatu kwalifikowanego (użytkownika). Certyfikat skasowałem po wykonaniu wszystkich kroków z instrukcji w tym temacie.

Swoją drogą ten płatnik to jakaś porażka.... hmm

#8 2013-01-15 16:37:05

saja
Gość

Witam. Mam problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego. Zainstalowałem płatnika , wprowadziłem wszystkie dane i dalej nie wiem co zrobić aby te certyfikaty zostały wpisane. Dodawałem certyfikat PE-2-ZUS-EWD , zmieniałem opcję na wysyłkę automatyczną w przekaz > ust. przek. elektronicznego , ale np. w zakładce "certyfikaty nic nie mam" to samo jak w przekaz elektroniczny > certyfikaty kliknę prawym przyciskiem myszy i dam rejestruj certyfikat kwalifikowany ( nic się nie wyświetla w tej tabelce) W czym tkwi problem ? Ten certyfikat się jakoś kupuje czy jak to wygląda ? Proszę o pomoc.

#9 2013-01-23 21:08:29

zuzka
Gość

żeby certyfikat kwalifikowany dało się zarejestrować certyfikat musi być zainstalowany w systemie operacyjnym za pomocą oprogramowania do czytnika kart, jak to zrobisz to certyfikat będzie widoczny w przekaz elektroniczny > certyfikaty  prawym przyciskiem myszy  rejestruj certyfikat kwalifikowany.

#10 2013-01-28 16:40:52

saja
Gość

A możesz mi powiedzieć dokładniej jak to zrobić ? Byłbym bardzo wdzięczny.

#11 2013-01-28 18:55:03

zuzka
Gość

a jaka firma jest wystawcą certyfikatu? nie masz instrukcji?

#12 2013-03-15 08:07:36

:-Przemo.
Gość

zuzka napisał/a:

kliknij na  http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku.

POMOGŁO!!

Pozdrawiam
  :-Przemo.

PS: w Płatniku był tez błędnie ustawiony adres .../nccert.crl zamianst .../nccert-n.crl

#13 2013-05-14 08:12:41

Zdenek79
Gość

Witam!

Przyłączam się do tematu u mnie też w takim przypadku pomogło usunięcie starego certyfikatu i instalacja i rejestracja nowego w Płatniku.

Pozdrawiam

#14 2013-06-10 11:43:05

atlanta159
Gość

zuzka napisał/a:

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku

pozostaje mi podziękować - pomogło, a było blisko, żeby mnie Płatnik pokonał ;P

PS... fajnie, że są ludzie, którzy ot tak dzielą się swoją wiedzą... szacun

#15 2013-07-22 08:49:31

TOMEK
Gość

zuzka napisał/a:

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku. jakby nadal były problemu pisz smile

Dwie godziny się z tym męczę. Łącznie z odinstalowaniem i aktualizacją Certum CardMenager, ponowna instalacji java se , ponowna instalacja certyfikatu. Pomogło dopiero rozwiązanie Zuźki. Wielkie dzięki.....

#16 2013-08-20 12:37:18

premax
Gość

TOMEK napisał/a:
zuzka napisał/a:

Dwie godziny się z tym męczę. Łącznie z odinstalowaniem i aktualizacją Certum CardMenager, ponowna instalacji java se , ponowna instalacja certyfikatu. Pomogło dopiero rozwiązanie Zuźki. Wielkie dzięki.....

Mi też to pomogło! Dzięki.

#17 2014-06-25 15:58:04

NinaS
Gość

Mi tez pomogło!
Dzięki smile

#18 2014-07-28 18:15:58

BJJ fighter
Gość

:-Przemo. u mnie też zły adres był wpisany, 3 godz się męczyłem, zamiast wcześniej wygoolować, dzięki i pozdrawiam!

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Czy jesteś człowiekiem?

Niestety musimy zabezpieczyć forum przed zaśmiecaniem przez roboty reklamowe.

Stopka

Forum oparte na FluxBB